Štěňátka třetí týden

27.05.2020

Máme za sebou třetí týden :) Rosteme jako z vody, běháme a začínáme si spolu hrát. Naše hraní spočívá v tom, že jeden přelézáme přes druhého bez ohledu na to, zda zrovna spí, pokusujeme se navzájem a přehadujeme se dětským štěkáním. Místo bavlnek jsme nasadili rozlišovací obojky a růžovo- hnědá holčička dostala obojek růžový, takže dále ji již budeme označovat pouze jako holčička růžová. 

Na konci třetího týdne jsme se poznali s většinou nových páníčků a máme už také jasno ve jménech jednotlivých štěňátek, která necháme zapsat do průkazů původu a do plemenné knihy. 

Zelený chlapeček dostane jméno Artur "Artík", růžová holčička ponese jméno Adele, zlatá holčička bude Aisha, fialový chlapeček bude Argo, modrá holčička bude Annabella, hnědý chlapeček bude Artuš jako král, jméno červeného pejska bude Archie, oranžový chlapeček bude jako jeden z mušketýrů Aramis a žlutá holčička bude Anny.

Anny se stane členem naší smečky :), dlouho se děti nemohli dohodnout a výběr jsme nechali skutečně na nich a nakonec ůvolba byla jasná. 

Kluci se nám přibližují váze téměř dvou kilo a holčičky k váze 1,5 kila. Máme za sebou první odčervení, ale také jsme začali dávat první příkrmy ve formě kašiček s kuřecím masíčkem. Moc jim chutná, jen se nám nepodařilo zatím docílit toho, aby stáli pěkně dokola misky a papali všichni najednou. Červený chlapeček je ochoten za jídlo položit i svou krásně čistou srst a do misky vleze celý a snaží se toho zbaštit co nejvíce :). Takže po bitce u misky kdo toho spapá nejvíce, jsme všichni jako prasátečka, kdy nás už ani sama maminka nezvládá očistit a pomoci ji musí naše člověčí rodina.