Sláva, už jsme na světě ....

08.05.2020
Růžovo hnědá holčička
Růžovo hnědá holčička

Růžovo-hnědá holčička


Aiva byla nervózní zhruba od nedělní šesté hodiny ranní. Nemohla se rozhodnout, kde zůstat ležet a když po obědě začala ve svém porodním boxu hrabat a stavět si hnízdo, bylo jasné, že se porod blíží. Nervozita stoupala jak u nás, tak u Aivy.  

Zhruba v osm hodin večer v neděli 3.5.2020 začala mít Aiva porodní stahy. Přesně ve 20:36 hod. na nás vykouklo první miminko. Byla to holčička, která dostala růžovo-hnědou mašličku a po narození vážila 420 gramů. Aiva byla v šoku, v prvním okamžiku se lekla, co je to za "vetřelce", ale během chvilky ji začala olizovat. Na přiložení této holčičky k mamince však nebyl v prvním okamžiku čas, jelikož se nám na svět klubalo druhé miminko. 

Modrá holčička


Druhé miminko na sebe nenechalo dlouho čekat a na svět přišla pouhých 11 minut po první holčičce druhá slečna. Narodila se tedy přesně ve 20:47 hodin. Dostala modrou mašličku a při narození vážila 448 gramů.

Tentokrát už Aiva věděla, že je to její štěňátko a ihned ho začala čistit. Teď byl také čas na to, aby se obě holčičky mohly poprvé od maminky trošku napapat. 

Červený chlapeček


Třetí štěňátko si dávalo na čas. Aiva pořád tlačila, ale dlouho se nic nedělo, šli jsme se i projít kousek od domu, abychom Aivu trošku vyvenčili a abychom jí trošku pomohli. 

Trvalo to skoro dvě hodiny od modré holčičky a ve 22:29 na nás opět v porodním boxu vykoukl kluk jako buk. Už od pohledu bylo vidět, že je větší, než holčičky, které se narodili před ním. Chlapeček dostal červenou stužku. Po porodu vážil 548 gramů. Tento chlapeček bude pěkný divočák, ani vyfotit se nechtěl. I když zatím neběhá a jen se plazí, dal si se mnou závod, jestli bude dříve z košíku venku, než ho vyfotím :).   

Oranžový chlapeček


Vypadalo to, že předchozí červený chlapeček byl tak velký, že nám celý porod protáhl, než se mu podařilo prodrat na svět, protože za 12 minut se narodilo v pořadí čtvrté štěňátko. Bylo přesně 22:41 a byl to opět chlapeček. Tento byl váhově přesně mezi holčičkami a prvním chlapečkem. Při narození vážil 483 gramů a vysloužil si oranžovou mašličku.

Aiva si pomalu oba kluky čistila a kluci si dávali do nosu. Ven už však spěchalo další štěňátko......

Zelený chlapeček


Zatímco jsme se kochali již narozenými štěňátky, překvapil nás ve 23:07 další chlapeček. Při narození vážil 452 gramů a dostal zelenou mašličku. 

Vše probíhalo jak má, všechna narozená štěňátka pěkně sála od maminky, která měla možnost si chvilku odpočinout. Mysleli jsme si, jestli už to nebylo poslední štěňátko, protože jsme nedokázali pochopit, že by se do bříška Aivy vlezlo ještě více takových malých cvalíčků.

Spletli jsme se..............  

Žlutá holčička


Šestá v pořadí byla drobná holčička, která se narodila jako první štěňátko po půlnoci. Narodila se tedy až 4.5.2020 v 0:26 hodin. Po narození vážila 427 gramů a dostala od nás žlutou mašličku. 

Přestože už byla Aiva hodně unavená o prvotní péči se opět ukázkově postarala. Chtěli jsme dát miminka na chvilku do připraveného prádelního koše, aby měla unavená Aiva klid na vytlačení dalšího miminka, ale i když je viděla, tolik tesknila, že jsme jí je museli vrátit, aby je měla přímo u sebe. 

Fialový chlapeček


Rozestupy mezi štěňátky se prodlužovali. Na Aivě byla znatelná únava,  tak jsme do vody přidávali glukopur a vodu jsme jí po troškách dávali, aby měla trochu více energie. U nás se únava neprojevovala, ale kvůli Aivince jsme si přáli, aby to už měla za sebou. Přiznám se, že jsem o ni měla strach. 

V 1:29 hodin se nám ukázal další kluk. Opět to byl větší kousek :), který při svém narození vážil 515 gramů. Dostal fialovou mašličku a po rychlém a důkladném očištění a vysušení putoval za svými sourozenci k mamince. 

Zlatá holčička


Aiva měla stále porodní stahy a snažila se stále tlačit, i když už neměla moc síly. V 1:44 hodin se narodilo nejmenší štěňátko ze všech. Byla to holčička, která vážila jen 405 gramů a dostala od nás zlatou mašličku. 

V tuto chvíli  to bylo vyrovnané: 4 holčičky a 4 chlapečci. I když byl mezi nimi váhový rozdíl necelých 100 gramů, bylo jasné kdo je kdo. A při papkání měli kluci před holčičkami navrch a úspěšně je odsunovali, aby neměli pro sebe málo :).  

Hnědý chlapeček


Ve 2:13 se narodilo poslední štěňátko. Byl to chlapeček, který po narození vážil 503 gramů a dostal od nás hnědou stužku. Takže hnědý znamená pouze označený hnědou stužkou, nikoliv hnědé zabarvení srsti.

Všechna narozená štěňátka jsou černé barvy a celkem se jich narodilo devět. Z tohoto počtu je 5 chlapečků a čtyři holčičky. Naše děti se zlobily, proč má kluk červenou, oranžovou nebo fialovou mašličku a holka zase modrou, ale i my jsme byli ze všeho tak nervózní a plní dojmů a nových zkušeností, že jsme skutečně nepřemýšleli nad tím, kterou barvičku dáváme klukovi a kterou holčičce :)

I když už se další štěňátko nenarodilo, skončil nám porod až kolem sedmé hodiny ráno, kdy odešla poslední placenta. V osm hodin ráno se na Aivu a štěňátka přijel podívat pan doktor a konstatoval, že vše proběhlo jak mělo a všichni by měli být v pořádku.  


Vítáme tedy naše narozené drobečky a přejeme jim hodně zdraví a ty nejlepší páníčky :)