Náš příběh

Chovatelská stanice Oldřichovské štěstí

Jak to všechno začalo


O prázdninách roku 2016 jsme měli smutné období, kdy nás ve věku 14 a 13 let opustili v krátkém čase po sobě zlatý retriever Lusy a labradorský retriever Tina. Jakmile jsme se s touto ztrátou alespoň částečně vyrovnali, stále více jsme cítili, že nám psí kamarád moc chybí. Začali jsme tedy hledat našeho nového společníka, člena rodiny a přítele.

Bylo jasné, že chceme opět retrievera a při rozhodování padla volba na plemeno Flat coated retriever. Ihned jsme začali hledat, zda je aktuálně někde k dispozici nějaká flatí slečna, nebo zda se očekává její narození. Jednoho dne jsme objevili inzerát, kde nabízeli fenečku ze zrušené rezervace, kdy paní doktorka, která si Aivinku měla brát na canisterapii vlivem stěhování musela svou rezervaci zrušit.

Jeli jsme se na Aivinku, její sourozence a její maminku tedy podívat. Zjistit, kde se narodila a v jakém prostředí vyrůstala. Hned po první návštěvě bylo jasné, že je to ta pravá a že bude naším novým členem rodiny. 

V naší vesnici bydlela v té době kamarádka, která již měla léta založenou chovnou stanici. Když Aivinku viděla, byla z ní nadšená a vnukla mi myšlenku, takto krásnou fenečku uchovnit. Tímto bych jí moc chtěla poděkovat za pomoc při výcviku jak na výstavy, tak také na zvládnutí zkoušek OVVR, ve kterých Aivinka excelovala a umístila se na prvním místě. Až do termínu těchto zkoušek se naše Aiva nesetkala s aportem zveře, naše výcviky probíhali vždy pouze na umělých pomůckách jako dummy, atd. Při zkouškách prokázala, že je retriever v pravém slova smyslu se všemi vlohami pro lov, kdy ani jednou nezaváhala a všechny disciplíny splnila na plný počet bodů.

Po složení zkoušek OVVR nám již nic nebránilo v tom, abychom Aivinku uchovnili a založili si vlastní chovatelskou stanici, kterou jsme nazvali Oldřichovské štěstí. Ptáte se proč štěstí, protože flat je plemeno, které Vás nenechá ani na okamžik tesknit. Pejsci tohoto plemene jsou velmi empatičtí a když Vás vidí smutné, tak jsou schopni Vás tak dlouho olizovat a rozptylovat, dokud se nezačnete smát.