Štěňátka pátý a šestý týden

12.06.2020

Po delší době Vás všechny zdravíme, moc se omlouvám za zpoždění ve zprávičkách od nás z Oldřichova, ale ke starostem o ty "malé" uzlíčky se nám přidala starost o syna, který je již třetí týden nemocen. Štěňátka začínají být malí obříci, kterým moc moc chutná. Nejraději mají vařené kuřecí maso s rýží a velmi jim chutná také ovesná kaše se zeleninkou. Vždy když papají mají svůj jídelní prostor jak po výbuchu. Všichni už mají kolem 3 kilo, jen Archie má už přes 3,5 kila a Artuš se ho snaží dohánět. 

Všichni už mají zoubky jako jehličky a umí je také dost bolestivě používat. To můžu potvrdit z vlastní zkušenosti :), ale také podle toho, jak kňourají, když se navzájem kousají do oušek a do ocásků. Všechna štěňátka již také mají svá čísla z plemenné knihy a v pondělí nás čeká první očkování a také čipování. Po očipování panem veterinářem budu zasílat protokol o zápisu štěňátek  do plemenné knihy zpět na kynologický svaz, aby všem byly vystaveny průkazy původu.

Poprvé jsme vzali také štěňátka ven na trávník a snažili jsme se je pro Vás vyfotit, bylo to pro ně zcela nové prostředí, kdy prozkoumávali terén a docílit jednotné pozice pro focení se nám opravdu ne a ne podařit :). 

Jelikož je s nimi den ode dne větší a větší legrace, čím dál víc si uvědomujeme, že se nám kvapem krátí doba, kdy se budou rozjíždět do svých nových domovů. Zatímco mi už nyní přemýšlíme, jak moc se nám po nich bude stýskat, víme, že Vy už se nemůžete dočkat, až je budete mít u sebe. A že se na ně opravdu těšíte, nás přesvědčuje i to, že Vám stojí za to, přijet se za nimi podívat a strávit s nimi nějakou část svého času.